اخبار

آریاهمراه، حامی اولین استارتاپ ویکند گردشگری شتاب‌دهنده پدیده

استارتاپ ویکند، مشهورترین رویداد استارتاپی در دنیاست. نام این رویداد از دو بخش "استارتاپ" و "ویکند" تشکیل شده است. استارتاپ به معنای "کسب و کار نوپا" می باشد و "ویکند" به معنای "آخر هفته". استارتاپ ویکند رویدادی است که در آن علاقمندان به ایجاد یک کسب و کار نوپا، دور هم جمع شده و در یک آخر هفته، به رقابتی مبتنی بر نوآوری می پردازند.

استارتاپ ویکند یک برند جهانی است و از حدود سال ۲۰۰۷ شروع به کار کرده است و در حال حاضر در بیش از ۵۰۰ شهر در دنیا برگزار می شود. استارتاپ ویکند یک رویداد سه روزه است که شرکت کننده ها از قشرهای مختلف مثل فنی، گرافیکی، مدیریت، کسب و کار و … دور هم جمع می شوند و تیم تشکیل می دهند.

خوبی این تیم ها این است که این افراد مکمل هم می شوند و هرکس به اندازه دانش و تجربه اش نیازهای گروه را برآورده میکند. برای این تیمها افرادی وجود دارند که منتور(mentor) هستند بدین معنا که در استارتاپ ویکند سابقه دارند و تجربیاتشان را به تیم ها منتقل می کنند. در داوری ها نیز همیشه صندوق های سرمایه گذاری وجود دارند، یعنی شرکتهای بزرگی که مدیرعامل هایشان برای سرمایه گذاری در پروژه های برتر شرکت می کنند.
استارتاپ ویکند یک دورهمی است که با دورهمی هایی که تا به حال دیده یا شنیده اید متفاوت است، اینجا دورهم جمع می شوند و ایده ها را برای اینکه در نهایت تبدیل به یک کسب و کار شوند و به زبان ساده تر و بهتر به پول برسند مطرح می کنند و در یک آخر هفته به مدت ۵۴ ساعت با تمام افراد در این دورهمی مشورت و همفکری می کنند، یاد می گیرند، تجربه کسب می کنند، دوستان کار بلد و خوش فکر پیدا می کنند و خلاصه آخر سر چندین قدم برای رسیدن به ایده یشان و عملی شدن آن جلو می افتند.

ضرورت و اهمیت 

یکی از مباجث مربوط به فعالیت‌های اجتماعی موضوع گردشگری است. گردشگری در بسیاری از کشور علاوه بر اشتغالزایی موجب حل بسیاری از معضلات اجتماعی و فرهنگی می‌شود. گردشگری دومین صنعت پول ساز در دنیاست.

تصاویر