Menu

اخبار

آریاهمراه؛ برگزیده‌ شانزدهمین اجلاس استقامت ملی در تولید و خدمات

آریاهمراه؛ برگزیده‌ شانزدهمین اجلاس استقامت ملی در تولید و خدمات
شانزدهمین اجلاس «استقامت ملی در تولید و خدمات»، ازسوی دبیرخانه‌ توسعه صنایع ملی ایران و با حمایت وزارت راه و شهرسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، روز دوشنبه، 16 مهر 1397، در مرکز همایش‌های سازمان صداوسیما در تهران برگزار شد. گفتنی است در این همایش، شرکت آریاهمراه، به‌عنوان یکی از برگزیدگان استقامت ملی در تولید و خدمات، به‌پاسداشت سال‌ها تلاش پیگیر و فعالیت ثمربخش در عرصه‌ی فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی بومی، موفق به دریافت نشان ملیِ رتبه‌ی نخست شرکت‌های دانش‌محور در صنایع وابسته‌ی راهداری و حمل‌ونقل و نیز جایزه‌ی بین‌المللی سیستم‌های هوشمند TQI 2018، از مؤسسه‌ی معتبر «فروم بین‌المللی مدیریت خلاق» (ICMF) بریتانیا شد.
 
شانزدهمین اجلاس سران و مدیران معتبرترین شرکت‌ها و سازمان‌های عالی‌رتبه‌ی ایرانی، به‌عنوان حرکتی هوشمند و هدفمند در راستای توسعه و تعالی تولیدات و خدمات ملی، با قدردانی و تجلیل از قابلیت‌ها و توان ممتاز شرکت‌ها و سازمان‌های داخلی و به‌ویژه تلاش خستگی‌ناپذیر و اراده‌ی مصمم ایشان در شرایط اقتصادی کنونی، گامی ستودنی و تأثیرگذار درجهت پیاده‌سازی سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی به‌شمار می‌رود.
گفتنی است اولویت‌دادن به تولید محصولات و خدمات راهبردی و کالاهای اساسی و رفع موانع آن، معرفی تجربه‌های موفق سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد و ویژه‌ی اقتصادی و بررسی نحوه‌ی بازارسازی و بهره‌مندی از فرصت‌های ویژه‌ی مناطق آزاد در راستای توسعه‌ی تولید ملی ازجمله اهداف اجلاس استقامت ملی در تولید و خدمات بود.
همچنین بررسی دستاوردها، راهکارها و طرح‌های حمایتی مناطق آزاد برای تولیدکنندگان، بررسی مشوق‌های مؤثر برای صاحبان صنایع، به‌منظور سرمایه‌گذاری و توسعه‌ی تولید در مناطق ویژه‌ی اقتصادی و نحوه‌ی جذب سرمایه‌گذاران خارجی و دانش فنی در مناطق آزاد تجاری-صنعتی از دیگر اهداف برگزارکنندگان این اجلاس ملی بود.
گفتنی است در این همایش، شماری از شخصیت‌های کلیدی کشوری، ازجمله محمد خزاعی، رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران؛ مرتضی بانک، مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه‌ اقتصادی؛ عیسی منصوری، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ صادق نجفی، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران؛ رضا شیوا، رئیس شورای رقابت و مرکز ملی رقابت و مصطفی کواکبیان، نماینده‌ی محترم مجلس شورای اسلامی به ایراد سخنرانی پرداختند.
مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، با اشاره به نیروی کار و سرمایه‌های ملی به‌عنوان هسته‌ی مرکزی و نقطه‌ی تمرکز نظام توسعه‌ی ملی، اظهار داشت: «برگزاری شانزدهمین اجلاس استقامت ملی در تولید و خدمات در این مقطع حساس برای اقتصاد و سیاست ایران، از یک سو بستر مناسبی برای یادآوری ضرورت تلاش‌های نظام‌مند بخش‌های دولتی و غیردولتی کشور برای تقویت و توسعه‌ی تولید ملی است و از سوی دیگر، افق‌های نوینی نیز برای تبادل و اشتراک اطلاعات و برنامه‌های بخش‌های گوناگون کشور برای توسعه‌ی سرمایه‌گذاری و گسترش تولید باز می‌کند.»
همچنین رئیس شورای رقابت، ضمن تأکید بر اینکه هیچ اقتصادی بدون برخورداری از تولید و سرمایه‌ی ملی نمی‌تواند در اقتصاد جهانی حضوری قوی داشته باشد، اشاره کرد: «زمانی‌که پای واقعیت‌های اجتماعی یعنی افزایش بیکاری بر اثر ورشکستگی بنگاه‌های تولیدی پیش می‌آید، دولت‌ها نمی‌توانند دست روی دست بگذارند و کنش‌ها و واکنش‌ها را صرفاً به بازار واگذار کنند. برنامه‌های چندین‌صد میلیارد دلاری دولت‌های غربی خصوصاً آمریکا برای نجات اقتصاد خود به‌خوبی گواه این واقعیت است.» وی همچنین افزود: «سرمایه‌ی ملی حتی وقتی به سرمایه‌ی فراملی تبدیل می‌شود، باز رنگ و نشان ملیت را بر پیشانی خود دارد. برندهایی مانند سونی، ال‌جی و سامسونگ، نمادهای ژاپن و کره‌ی جنوبی در اقصی نقاط جهان هستند. به این اعتبار، حمایت از سرمایه و تولید ملی، حمایت از فرهنگ ملی و صادرات آن به گوشه و کنار جهان نیز خواهد بود.»
در پایان همایش نیز مقامات حاضر در تالار، لوح تقدیر، گواهی‌نامه و جوایزی را به پاسداشت سال‌ها تلاش و فعالیت در تولید محصولات و خدمات باکیفیت ایرانی به مجموعه‌ای از برندهای معتبر داخلی تقدیم کردند. همچنین سخنرانان و برگزیدگان این اجلاس، با نگارش یادداشت بر لوح یادبود اجلاس و امضای آن، به این همایش پایان دادند. 
 
گفتنی است در شانزدهمین اجلاس سران و مدیران معتبرترین شرکت‌ها و سازمان‌های عالی‌رتبه‌ی ایرانی، اسمعیل ثنایی، مدیرعامل آریاهمراه به‌همراه جمعی از مدیران ارشد این شرکت، در محل همایش حضور یافت و لوح تقدیر حضور در اجلاس را از معاون وزیر، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران دریافت نمود. از دیگر دستاوردهای آریاهمراه در این اجلاس، باید به دریافت نشان ملی رتبه‌ی نخست شرکت‌های دانش‌محور در صنایع وابسته‌ی راهداری و حمل‌ونقل، نشان زرین استقامت ملی در ارائه‌ی برترین سیستم‌های هوشمند و جایزه‌ی ویژه‌ی بین‌المللی سیستم‌های هوشمند از ICMF بریتانیا اشاره کرد.