Menu

اخبار

نشست بزرگ مسئولین آریاهمراه؛ گامی به پیش در جهت تعامل و بهره‌وری بیشتر

نشست بزرگ مسئولین آریاهمراه؛ گامی به پیش در جهت تعامل و بهره‌وری بیشتر
نشست بزرگ مسئولین آریاهمراه، با حضور مدیرعامل محترم، معاونان، مدیران و جمعی از سرپرستان این شرکت، با هدف تعامل و هم‌اندیشیِ اثربخش‌تر میان لایه‌های مختلف مدیریتی این مجموعه‌ی بزرگ و همچنین آگاهی از چالش‌ها و چشم‌اندازهای پیش‌روی شرکت در روز چهارشنبه سی‌ام آبان‌ماه 1397، در مرکز همایش‌های سازمان مدیریت صنعتی ایران برگزار شد. در این نشست، افزون بر دکتر اسمعیل ثنایی، مدیرعامل آریاهمراه، چندی از برجسته‌ترین اساتید مدیریت ایران نیز به ایراد سخنرانی پرداخته و با اشاره به مزیت‌های رقابتی آریاهمراه در شرایط کنونی کشور، راهکارهایشان را در لایه‌های مدیریتی این شرکت تبیین نمودند.

انعطاف‌پذیری در ساختار سازمانی؛ عامل رشد آریاهمراه 

نشست بزرگ مسئولین شرکت آریاهمراه، در ساعت 9 صبح روز چهارشنبه، با تلاوت آیاتی چند از قرآن مجید و پخش سرود ملی ایران و خیرمقدم خدمت همکاران آغاز به‌کار کرد. سپس، دکتر اسمعیل ثنایی، مدیرعامل محترم، ضمن خوشامدگویی به مجموعه مسئولان این شرکت و قدردانی از همراهی همیشگی ایشان در شرایط گوناگون، به ایراد سخنرانی پرداخت. دکتر ثنایی در ارائه‌ی خود، به موضوع تغییرات در شرکت‌های بزرگ، چالش‌های جاری و پیش‌رو، تغییرات ساختاری در شرکت، افتخارات و دستاوردهای آریاهمراه در سال 97، گزارش پروژه‌ها، وضعیت مالی و منابع انسانی، گزارش فعالیت شرکت‌های گروه و نقشه‌‌راه آتی به‌تفصیل اشاره کرد.
دکتر ثنایی، با اشاره به نمونه‌هایی از تغییرات موفق در شرکت‌های بزرگ جهان، همچون جنرال الکتریک و گوگل و ضرورت الگوبرداری هوشمندانه از آنها، انعطاف‌پذیری در ساختار شرکت را یکی از اصول آریاهمراه عنوان نموده و با اشاره به ضعف‌های ساختار سازمانیِ خطیِ پیشین، به معرفی ساختار هرمی کنونی و مزایای چشمگیر آن در افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های شرکت پرداخت.
دکتر ثنایی، در ادامه با اشاره به چالش‌های جاری و پیش‌روی شرکت، ازجمله، تأمین اجناس و کالا، انتقالات ارزی بین‌المللی، کاهش حجم مناقصات ناشی از کمبود نقدینگی، کاهش ریسک‌پذیری در ورود به پروژه‌ها و افزایش هزینه‌های بازاریابی، مهم‌ترین راه‌های برون‌رفت از شرایط نامساعد فعلی را در سه راهکار نوآوری، کسب درآمد ارزی ازطریق ورود به بازارهای خارجی همچون عراق و افغانستان و نیز ورود به بازارهای نیش (Niche) و کوچک عنوان کرد. 
وی همچنین در ادامه با ابراز خوش‌بینی و رضایت از فرایند کاهش و بهینه‌سازی هزینه‌ها در شرکت درطول یک سال گذشته، اظهار داشت که در هفت‌ماهه‌ی دوم سال 96، درمجموع 20.4 میلیارد ریال و در هفت‌ماهه‌ی اول سال 97، درمجموع 10.3 میلیارد ریال صرفه‌جویی در هزینه‌ها داشته‌ایم که قطعاً این روند می‌تواند از بسیاری از چالش‌های پیش‌روی شرکت در شرایط اقتصادی کنونی بکاهد و زمینه‌ را برای فعالیت اثربخش‌تر در فضای رقابتی موجود فراهم کند.   
این عضو هیئت علمی دانشکده‌ی برق دانشگاه صنعتی شریف، درادامه، به مهم‌ترین دستاوردهای امسال آریاهمراه ازجمله، افزایش سرمایه‌ی شرکت و تغییر ساختار سهام، توسعه‌ی پلتفرم ابر خصوصی (Private Cloud) برای مجموعه‌ی ایرانسل و رویکرد جدید در حوزه‌ی نرم‌افزار و علم داده‌ها اشاره کرد و جایگاه شرکت را در بازارهای گوناگون داخلی و خارجی مورد بررسی و تحلیل قرار داد. وی درادامه، به مقایسه‌ی سهم فروش واحدهای آریاهمراه در 3 سال اخیر و گزارش اهم پروژه‌های جاری و اخذشده تا آبان 97 پرداخت.
دکتر ثنایی درنهایت به گزارش فعالیت شرکت‌های گروه آریاهمراه در سال جاری پرداخت و  به مهم‌ترین دستاوردهای شرکت «سروش‌ همراه‌ رسانه» در زمینه‌ی خدمات ارزش افزوده (VAS) و شرکت «باران تلکام» در راه‌اندازی و توسعه‌ی شبکه‌های مختلف تلویزیون اینترنتی آیو (AIO) و تداوم سرویس‌های VOD اشاره نمود. رونمایی از نقشه‌راه آتی و عمده برنامه‌های سال 97 شرکت و درنهایت پخش فیلمی کوتاه و انگیزشی از دِنزل واشینگتن (Denzel Washington)، بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده‌ی مشهور و موفق آمریکایی، پایان‌بخشِ سخنرانی پربار مدیرعامل نواندیش آریاهمراه بود.

گزیری جز رهایی از «نفت‌سیرتی» نداریم!

درادامه‌ی نشست، دکتر کامران باقری، استاد محترم مدیریت دانشگاه تهران، در جایگاه قرار گرفت و به تشریح موضوع حیاتی «نوآوری» در کسب‌وکارهای امروزی پرداخت. وی با اشاره به وابستگی بیمارگونه‌ی اقتصاد ایران به درآمدهای نفتی، معضل «نفت‌سیرتی» را بنیادی‌ترین چالشِ پیش‌روی شرکت‌های بزرگ ایرانی عنوان نمود. باقری اظهار داشت: «بیست شرکت برترِ اقتصاد ایران را مؤسسات بانکی، شرکت‌های نفتی، صنایع فلزی و خودروسازی تشکیل می‌دهند و این در حالی است که این شرکت‌ها همگی دچار بنیادی‌ترین مشکلات مدیریتی و ضعف نوآوری هستند و در آینده‌‌ای نزدیک، بی‌تردید از فهرست شرکت‌های برتر ایرانی خارج می‌شوند.»
دکتر باقری درادامه با اشاره به کوتاه‌شدن سیکلِ کسب‌وکارها در دنیای امروز، به تشریح نیازِ چندین‌برابری به نوآوری، به‌ویژه در کسب‌وکارهای فعال در اقتصاد دیجیتال پرداخت و «داده‌محوری» را مهم‌ترین عامل موفقیت در دنیای کسب‌وکارِ امروز برشمرد. بنابر نظر دکتر باقری، همان‌طور که کار در فضای دیجیتال به‌دلیل کوتاه‌تر بودنِ این سیکل دشوارتر است، سرزمین فرصت هم برای ما به‌شمار می‌رود و شاید نسخه‌ی درمان ما در پایان دورانِ نفت‌سیرتی که بسیار نزدیک است، باشد.  
این مدرس برجسته‌ی دانش مدیریت و کارآفرینی در ایران، با اشاره به اینکه شرکت کره‌ای سامسونگ فقط در سال 2016، تعداد 7134 مورد ثبت اختراع داشته است، «دارایی‌های فکری» را مهم‌ترین دارایی یک کسب‌وکار دانست و به تشریح ابعاد گوناگون نوآوری محصول، نوآوری خدمت، نوآوری فرایند و نوآوری مدل کسب‌وکار پرداخت. وی در پایان بر ضرورت تدوین برنامه‌ای مشخص برای تقویت فرهنگ نوآوری در آریاهمراه و دیگر کسب‌وکارهای اقتصاد دیجیتال تأکید نمود.

فرایند رشد خبرگی درکنار رشد مدیریتی؛ مهم‌ترین الزام منابع انسانی در کسب‌ و کارهای نوین

سومین سخنران کلیدی نشست مسئولین آریاهمراه، دکتر قنبر محمدی الیاسی، استاد مدیریت منابع انسانی دانشکده‌ کارآفرینی دانشگاه تهران، به تشریح فرایند جذب و نگهداشت نیرو در شرکت‌های بزرگ و پیشروی جهان پرداخت. وی، وجود نرخ خروج غیرمتعارف نیروی کار، به‌ویژه کارشناسان، رؤسا و مدیرانِ قابل را یکی از مهم‌ترین معضلات شرکت‌های ایرانی در حوزه‌ی فناوری برشمرد و به مسائلی همچون قابلیت‌های کارشناسان برتر در سازمان‌های کشور، شرایط مصاحبه‌های استخدامی و شایستگی‌های مصاحبه‌گر و نیز اهمیت پیاده‌سازی فرایند مدیریت عملکرد در سازمان‌های پیشرو پرداخت. وی درنهایت، با اشاره به اینکه همه‌ی کارکنان نمی‌توانند در سطوح مدیریتی رشد کنند، فرایند رشد خبرگی را در کنار رشد مدیریتی، از مهم‌ترین الزامات منابع انسانی در کسب‌وکارهای نوین قلمداد کرد.

امروز عصر «مفهوم‌پردازی» فرارسیده است!

درادامه‌ی نشست، مهندس رامین اشرفی، معاون منابع انسانی آریاهمراه، به ایراد سخنرانی با موضوع «عصر مفهوم‌پردازی» و بهره‌مندی از قابلیت‌های نیم‌کره‌ی ‌راست مغز پرداخت. وی با اشاره به نظریات دنیل پینک، اظهار داشت که پس از گذار از سه عصر کشاورزی، صنعتی و اطلاعات، امروز عصر مفهوم‌پردازی فرارسیده است. اشرفی، توسعه‌ی مهارت‌های مفهومی و تقویت حواس شش‌گانه را یکی از الزاماتِ کسانی دانست که کارشان آفرینش و خلق چیزهای گوناگون است. وی با اشاره به نظریات شینوما، اظهار داشت: «در قرن بیستم، به سمت چپ مغز اهمیت زیادی داده شد که نتیجه‌ی آن رشد مهندسی است؛ امروز سمت راست مغز هم که جایگاه حواس و عواطف است، باید فعال شود؛ وقتی که هم سمت راست و هم سمت چپ مغز به‌طور متقارن کار کنند، ما را به تصمیم‌های باکیفیت‌تری می‌رسانند.» وی در ادامه، 6 تمرین روزانه را برای تقویت حواس شش‌گانه و انگیزش جهش‌های ذهنی پیشنهاد نمود.

مدیر مشارکت‌جو؛ ضامن تحول‌خواهی در کسب‌ و کارهای معاصر 

و اما آخرین سخنران نشست مسئولین آریاهمراه، دکتر رضا رنجبر، یکی از استادان مطرح انگیزش و مشاوره در ایران، به موضوع ویژگی‌های «مدیر روشن‌بین» پرداخت. دکتر رنجبر با اشاره به اینکه «زندگی فوق‌العاده، زاییده‌ی نگرش فوق‌العاده است» اظهار داشت: «آنچه که می‌شود پس از 20 سال تجربه آموخت، آموزش صحیح درمدت یک سال به ما می‌آموزد.» وی با اشاره به اینکه عصر وفاداری تمام شده و امروز عصر ماندگاری است، نوآوری و کیفیت را مهم‌ترین عامل ماندگاری مشتری و درنتیجه کسب‌وکار در دنیای امروز دانست.
وی با تأکید بر اهمیت نوآوری، اظهار داشت: «هر جامعه‌ای باید از درون به نقطه‌ای برسد که پوسته‌ی تنگ تفکرات قدیمی خودش را بشکند و دنیای جدید را ببیند.» وی دمکراسی صنعتی را صرفاً با تکیه بر خردجمعی قابل‌تحقق دانست و «مدیر مشارکت‌جو» را بنیان تحول‌خواهی در کسب‌وکارهای معاصر به‌شمار آورد. وی، با بیان اینکه رضایت از خود همواره مانع پیشرفت است، اظهار داشت: «همواره گوش‌بزنگ ایده‌های نو در کسب‌وکار و مدیریت باشیم.»
رنجبر در ادامه، به اهمیت مذاکره در رشد فردی و اجتماعی اشاره داشت و مهارت «خوب‌گوش‌کردن» را اصلی بنیادین برای انجام مذاکره‌ای موفق عنوان کرد. وی با اشاره به اهمیتِ خوب‌سخن‌گفتن و توسعه‌ی دایره‌ی واژگان در میان مدیران اظهار داشت: «مردم براساس کلمات روی ما قضاوت می‌کنند. بنابراین، فن بیانِ قوی یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش قدرت نفوذ در زندگی خانوادگی، اجتماعی و حرفه‌ای است.»
 
در پایان نشست نیز جلسه‌ی پرسش و پاسخ با حضور مدیرعامل محترم و تنی چند از معاونانِ ستادی شرکت برگزار شد و مسئولان مربوطه، به ارائه‌ی توضیحاتی درباره‌ی اصلاح و بهینه‌سازی فرایندهای مالی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی پرداختند.
آریاهمراه امیدوار است برگزاری مستمرِ چنین نشست‌هایی در تعامل و هم‌اندیشی بیشتر میان مدیران این مجموعه مفید واقع شده و زمینه‌های خوبی را برای رشد و توسعه‌ی فعالیت‌های شرکت در داخل و خارج کشور فراهم کند.