Menu

اخبار

آریاهمراه با راهکارهای اینترنت اشیاء در دومین نمایشگاه تهران هوشمند

آریاهمراه با راهکارهای اینترنت اشیاء در دومین نمایشگاه تهران هوشمند
هم‌زمان با «هفته‌ دیجیتال ایران» و «تهران هوشمند»، دومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند با هدف تعامل و هم‌اندیشی بیشتر میان بازیگران اصلی هوشمندسازی خدمات شهری، طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، 19 و 20 آذرماه 1397، در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران برگزار شد. گفتنی است در این نمایشگاه که همراه با چهارمین نمایشگاه اینترنت اشیاء ایران (IoTex 2018) برپا شد، آریاهمراه، به‌عنوان یکی از پیشگامان هوشمندسازی و اینترنت اشیاء در سال‌های اخیر، مجموعه‌ای از محصولات و راهکارهای خود را در این زمینه به نمایش گذاشت.
 
نخستین دوره‌ی همایش و نمایش تهران هوشمند اسفندماه سال گذشته برگزار شد و در آن شهردار وقت تهران، وزیر ارتباطات، معاون رئیس‌جمهور، اعضای شورای شهر تهران، جمعی از مدیران ارشد شهری و کشوری و نخبگان این حوزه همراه با چندین چهره‌ی شناخته‌شده‌ی بین‌المللی حضور داشتند و شرکت‌های بزرگ حوزه‌ی فناوری، ازجمله اپراتورهای تلفن همراه، تولیدکنندگان و ارائه‌دهندگان نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای مرتبط با شهر هوشمند، تولیدکنندگان اَپ‌ها و برنامه‌های کاربردی تحت موبایل، شرکت‌های فعال در زمینه‌ی اینترنت اشیاء، بانک‌های خصوصی و دولتی کشور و... نیز آخرین دستاوردهای خود را در بخش نمایشگاهی این رویداد عرضه کردند. شرکت آریاهمراه نیز در نخستین دوره‌ی این رویداد کوشید مجموعه‌ای از دستاوردهای خود را در حوزه‌ی شهر هوشمند در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دهد.
 
در پی برگزاری نخستین دوره‌ی همایش و نمایشگاه شهر هوشمند، دومین دوره‌ی این رویداد هم‌زمان با برگزاری هفته دیجیتال ایران و چهارمین کنفرانس و نمایشگاه اینترنت اشیاء به‌شکلی مفصل‌تر و عملیاتی‌تر در قالب 10 نشست تخصصی با حضور مهم‌ترین نقش‌آفرینان این حوزه در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد. گفتنی است در نشستی که روز دوشنبه 19 آذرماه، با عنوان «زیرساخت‌ها و فناوری‌های نوین در شهر هوشمند» برگزار شد، دکتر اسمعیل ثنایی، به‌نمایندگی از شرکت آریاهمراه، درباره‌ی تکنولوژی‌های متحول‌کننده‌ی شهر هوشمند به سخنرانی و تبادل نظر با دیگر مهمانان نشست پرداخت.
 
شایان ذکر است که دومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند در محورهای «نقشه‌راه شهر هوشمند؛ از ایده تا بلوغ»، «الگوهای مشارکت ذی‌نفعان»، «زیست‌بوم نوآوری در شهر هوشمند»، «حکم‌روایی هوشمند و تحول دیجیتال» و «پایداری و زیست‌پذیری هوشمندسازی شهری و نهادهای ملی» برگزار شد.
 
به‌گزارش روابط عمومی آریاهمراه، در این مراسم، پیروز حناچی، شهردار تهران؛ محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران و تنی چند از مدیران شهری و اعضای شورا حضور داشتند.
 
در مراسم گشایش نمایشگاه، محسن هاشمی، صادقانه از کمبود اطلاعات خود و برخی دولتمردان درباره‌ی اصلاحات فنی جدید گفت. وزیر جوان ارتباطات نیز ضمن توصیف ویژگی‌های شهر هوشمند، در بخشی از سخنانش با انتقاد از شهرداری تأکید کرد که اقتصاد هوشمند نباید با رانت توسعه یابد. درادامه نیز، محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران، از اقدامات شهرداری درطول یکسال اخیر پیرامون هوشمندسازی پایتخت گفت. درنهایت نیز قراردادی میان وزارت ارتباطات و شهرداری امضا شد تا طبق آن همکاری‌های تعاملی بیشتر شود و خدمات الکترونیکی شهری گسترش یابد. حناچی شهردار تهران نیز ضمن بازدید از نمایشگاه، با اکثر غرفه‌ها و غرفه‌داران به گپ‌وگفت نشست. 
 
گفتنی است در این دوره از نمایشگاه، بیش از 50 استارتاپ نیز حضور پیدا کردند و از آخرین دستاوردهای فنی خود در زمینه‌ی هوشمندسازی خدمات شهری رونمایی کردند. همچنین بازدیدکنندگان از آخرین اقدامات دبیرخانه‌ تهران هوشمند آگاهی یافتند.
 
همکاران واحد اینترنت اشیاء آریاهمراه نیز با حضور در غرفه و ارائه‌ی آخرین محصولات، خدمات و راهکارهای خود در حوزه‌ی هوشمندسازی، همچون سال گذشته، مدیران نهادهای دولتی و بخش خصوصی را به بهره‌گیری جدی‌تر از دستاوردهای اینترنت اشیاء در مدیریت شهری کلان‌شهر تهران ترغیب کرده و به مزایای بی‌شمار این‌گونه راهکارها در بهبود کیفیت زندگی شهری شهروندان اشاره نمودند.
 
در این نمایشگاه، واحد IoT آریاهمراه، به‌عنوان نهاد تحقیق و توسعه‌ی این شرکت، راهکارهای خود را در پنج بخش آب و انرژی هوشمند، مدیریت هوشمندِ آبیاری فضای سبز، مدیریت هوشمندِ حمل‌ونقل و ناوگان، پایش ماشین‌آلات سنگین و راهکار ترکیبی شهر هوشمند شامل وای‌فای شهری، مدیریت هوشمند روشنایی، مدیریت هوشمند پارکینگ و پایش کیفیت هوا ارائه کرد.
 
از مهم‌ترین بازدیدکنندگان غرفه‌ی آریاهمراه، افزون بر شمار وسیع دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها باید به دکتر محسن پورسید آقایی، معاون محترم حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران اشاره نمود.