Menu

اخبار

آریاهمراه، رتبه اول هشتمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات

آریاهمراه، رتبه اول هشتمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات
هشتمین دوره جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات (فاوا)، صبح روز شنبه ۲۹ تیرماه ۱۳۹۸، هم‌زمان با برگزاری بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ)، در سالن همایش نمایشگاه بین‌المللی تهران، با حضور آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و خانم نیّره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد. گفتنی است در این جشنواره، شرکت آریاهمراه‌، به‌عنوان یکی از پیشگامان صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران، در محور شرکت‌های برتر IT (در زیرمحور شرکت برتر در توسعه اقتصادی) موفق به کسب رتبه اول و دریافت لوح و تندیس جشنواره شد.
 
به گزارش ایسنا، علاوه بر وزیر ارتباطات، و رئیس شرکت ملی استاندارد، «حسین فلاح جوشقانی»، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و «ستار هاشمی»، جانشین معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیرعامل مخابرات ایران، اعضای سندیکای صنعت مخابرات ایران و اعضای اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی، مشاوران و پیمانکاران صنعت مخابرات ایران نیز در آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات حضور داشتند.
 
در این مراسم، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: کیفیت، حق‌الناس است و باید به آن توجه ویژه داشت؛ عقل سالم در بدن سالم است و سازمانی که فرایندهای کیفی درستی نداشته باشد، نمی‌تواند کیفیت درست به مردم ارائه دهد. آذری جهرمی با تأکید بر اینکه نباید با پاسخ‌گویی و خدمات نادرستِ اپراتورها و شرکت‌ها مواجه شویم، اشاره کرد: وقتی این فرایندها و شاخص‌ها درست نباشد، رئیس سازمان تنظیم مقررات باید الزام دریافت گواهینامه کیفیت را پیگیری کند.
 
وزیر ارتباطات با اشاره به مشکلاتی که برای دریافت گواهینامه کیفیت در گذشته وجود داشته است، تاکید کرد: در سال ۹۵ انجام این کار را به شرکت زیرساخت واگذار کردم؛ چرا که وظیفه ما نبود و من به معاون فناوری و نوآوری هم درباره تجدیدنظر فرایند ارزیابی تاکید می‌کنم. 
 
وی افزود: همان‌طور که جشنواره فاوا به اهل آن، سازمان نظام صنفی و فعالان این حوزه سپرده شد، باید در جایزه ملی کیفیت نیز فرایندی مشخص شود. در عصر فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد دیجیتال، توجه به کیفیت و شاخص‌های کیفیت جزو اصولی است که باید به آن توجه داشت.
 
به گزارش روابط عمومی آریاهمراه، دکتر ستار هاشمی، سرپرست معاونت نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم تأکید کرد که ایجاد فضای رقابتیِ سالم و همراه با شور و نشاط یکی از اهدافی است که با برگزاری این جشنواره دنبال می‌شود و ایجاد این فضا نقشی کلیدی در رشد و توسعه حوزه فاوا ایجاد می‌کند.
 
هاشمی با بیان اینکه در توسعه پایدار، شناسایی نخبگانِ حوزه یکی از مباحث موردتوجه است، خاطرنشان کرد: در جشنواره فاوا، یکی از هدف‌گذاری‌ها، به‌صورت ویژه، شناسایی نخبگان و شرکت‌های برتر بوده است تا به‌نحوی بتوانیم از فعالیت آن‌ها تقدیر کنیم.
 
این جشنواره، با شعار «فناوری اطلاعات و ارتباطات، پیشران تحول اقتصاد دیجیتال» در ۶ محور استارتاپ برتر در حوزه ICT، دستگاه برتر در ارائه خدمات الکترونیکی، توسعه کسب‌وکار در حوزه فاوا، پژوهش‌های منتهی به فناوری، شرکت‌های برتر IT در توسعه اقتصادی و فناوری فضایی و خدمات فضا، سازمان‌ها و شرکت‌های موردنظر را ارزیابی و داوری کرد که شرکت آریاهمراه‌ موفق شد رتبه اول را در محور شرکت‌های برتر IT در توسعه اقتصادی به خود اختصاص دهد.