Menu

اخبار

همکاری آریاهمراه و رایتل در ارائه راهکارهای شهر هوشمند در سومین نمایشگاه تهران هوشمند

همکاری آریاهمراه و رایتل در ارائه راهکارهای شهر هوشمند در سومین نمایشگاه تهران هوشمند
سومین همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند» به‌عنوان بخشی از برنامه‌های رویداد بزرگ تهران هوشمند، با همت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و مرکز تهران هوشمند، در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۱۸ و ۱۹ آذرماه ۱۳۹۸، در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد. در این رویداد، دو شرکت آریاهمراه و رایتل در یک همکاری مشترک، بخشی از دستاوردها و راهکارهای خود را در حوزه اینترنت اشیاء (IoT) و شهر هوشمند (Smart City) به نمایش گذاشته و ضمن گفت‌وگو و تبادل‌نظر با مسئولان و مدیران ارشد خدمات شهری و استارتاپ‌های فعال در این حوزه، از آخرین فناوری‌های نوین در این عرصه رونمایی کردند.

 

آخرین مفاهیم و رویکردها در عرصه هوشمندسازی مدیریت شهری

همایش و نمایشگاه دوروزهٔ «تهران هوشمند» که با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در روزهای هجدهم و نوزدهم آذرماه در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد، فرصتی را فراهم آورد تا مسئولان و مدیران ارشد شهرداری با آخرین مفاهیم و رویکردهای نوین در عرصه فناوری‌های شهر هوشمند آشنا شده و ضمن بازدید از دستاوردهای استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای فعال در این حوزه، زمینه‌های تجاری‌سازی و پیاده‌سازی این خدمات و راهکارها را در عرصه‌های کلان مدیریت شهری فراهم کنند.

محورهای سومین همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند»

از مهم‌ترین محورهای این همایش که با شعار «از برپایی گذر نوآوری تا افتتاح مراکز زندگی هوشمند» برگزار شد، می‌توان به «داده‌‌ باز و حکمروایی هوشمند شهری»، «آگاه‌سازی، آموزش و توانمندسازی شهروندان در حوزه شهر هوشمند»، «مشارکت ذی‌نفعان، بهره‌وری و اقتصاد پایدار مبتنی بر داده» و «شهر نوآور و توسعه کسب‌وکارهای فناورانه» اشاره کرد.
 
همچنین مباحث «کلان‌داده، داده‌کاوی و استخراج داده‌های سودمند و قابل‌اعتماد»، «شهر هوشمند و شاخص‌های ارتقای کیفیت زندگی در شهرها»، «توسعه پایدار و چالش‌های محیط‌زیست شهری»، «جابه‌جایی هوشمند، مدل‌سازی و تحلیل داده‌های حمل‌ونقل شهری» و «کاربردها و روندهای مبتنی بر هوش مصنوعی در خدمات شهر هوشمند» از دیگر محورهای سومین همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند» بودند که طی سخنرانی‌ها و ارائه‌هایی از سوی صاحب‌نظران و اساتید دانشگاهی و نیز متخصصان فنی شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی مورد‌بحث و تبادل‌نظر قرار گرفتند.
 
برگزاری پنل‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی، مسابقات استارتاپ‌ها در حوزه مدیریت شهری و شهر هوشمند، نشست تجربه فناوری و درس‌های استارت‌آپی، نشست مدیران کلان‌شهرها، سیتی تاک (City Talk) ، کافه سرمایه و برپایی نمایشگاه استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآور از دیگر برنامه‌های مهم این رویداد دوروزه بود.
 
در این همایش، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران اظهار داشت: «در یک سال گذشته اقدامات متعددی در دستور کار مجموعه سازمان فاوای شهرداری تهران قرار گرفته که این برنامه‌ها در ۵ سرفصل دسته‌بندی شده است. سرفصل‌های اجراشده عبارت‌اند از: ۱. حوزه خدمات دیجیتال، شفاف‌سازی و مدیریت یکپارچه. ۲. توجه به نوآوری و حمایت از استارتاپ‌ها و راه‌اندازی مراکز نوآوری ۳- حمل‌ونقل هوشمند، حمل‌ونقل پارک حاشیه‌ای و توسعه دوچرخه‌محوری در شهر ۴. ایمنی و محیط‌زیست و ۵. فراهم‌کردن زیرساخت‌های لازم برای دسترسی شهروندان به محورهای موردنظر».

آریاهمراه و رایتل، گامی به پیش در عرصه اینترنت اشیاء (IoT)

در سومین نمایشگاه تخصصی «تهران هوشمند»، دو شرکت آریاهمراه و رایتل در یک حضور و همکاری مشترک، توانمندی‌های خود را در حوزه‌های‌ گوناگون انرژی هوشمند، حمل‌ونقل هوشمند، کشاورزی و گلخانه هوشمند، روشنایی هوشمند و پایش سلامت سازه‌ها به نمایش گذاشتند و ضمن گفت‌وگو و رایزنی با نهادها و سازمان‌های ذی‌ربط و نیز صاحبان صنایع و پیمانکاران خدمات شهری، به بررسی الزامات و شرایط عملی پیاده‌سازی این سامانه‌ها در ایران پرداختند.
خطایی رخ داده است. خطا : DnnForge - NewsArchives در حال حاضر در دسترس نیست