Menu

اخبار

گفت و گوی هفته نامه ی سکه با دکتر ثنایی، مدیر عامل آریاهمراه

گفت و گوی هفته نامه ی سکه با دکتر ثنایی،  مدیر عامل آریاهمراه

هفته نامه ی خبری-تحلیلی "سکه" اخیرأ با هدف بررسی الزامات و راهکارهای برگزاری یک همایش تخصصی در حوزه کارت ، پرداخت و تراکنش از نگاه کارشناسان، گفت و گویی با دکثر ثنایی مدیرعامل آریاهمراه داشت که در شماره ی اخیر این مجله به چاپ رسید.

متن این گفت و گو به نقل از هفته نامه ی "سکه" به شرح زیر است: 


 مدیر عامل شرکت آریا همراه معتقد است : " برگزاری نمایشگاه درباره همه سرفصل های فناوری وکاربردهای آن به شدت در حال رشد است و فناوری های نوین وعلوم جدیدی که در زمینه مدیریت و بهره وری مطرح می شود ، زمینه عرضه توانمندی سازمان ها و شرکت های ارائه کننده و ارتباط با مصرف کنندگان  را فراهم می کند." او با اشاره به نمایشگاه ITE 2016 می گوید : " در داخل کشور نمایشگاه هایی که در تهران برگزار می شوند . معمولا فراگیری بیشتری دارند و بازدید کنندگان را از شهرهای مختلف به خود جذب می کنند. تنوع بیشتر و تعدد محصولات ارائه شده نیز در این نمایشگاه بیشتر به چشم می خورد."


هفته نامه ی سکه

 

افزایش کیفیت محصولات داخلی

ثنایی افزود : " برای برگزاری یک نمایشگاه بین المللی در حوزه بانکداری الکترونیک باید کمپانی های مختلف عرضه کننده راه حل، خدمات و همچنین تولید کنندگان قطعات و دستگاه ها در آن حضور یابند . در این صورت شرکت های ایرانی فعالیت خود را کیفی تر کرده و محصولاتی با فناوری به روزتر را ارائه می کنند. در این نمایشگاه بین المللی بازدید کنندگان ، شرکت های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و به این دلیل شرکت های داخلی الزامی را برای ارائه محصولات بهتر احساس می کنند. بازدیدکنندگان در این نمایشگاه ها ، معمولا متخصصانی هستند که علاقه مندند بدانند آخرین دستاوردها در این حوزه چیست و کمپانی های بزرگ و مطرح چه محصولاتی را ارائه کرده اند؟ در این نمایشگاه هر چه استقبال، رقابت و کیفیت بیشتر باشد ، نتیجه مطلوب تری را در بر خواهد داشت. اگر در نمایشگاه های مختلف داخلی این توان را داشته باشیم که شرکت های معتبر را دعوت کرده و شرکت ها نیز با قدرت تمام حضور یابند،حرکتی رو به جلو همراه با رشد اتفاق افتاده است. اگر استمرار و تداوم در چنین نمایشگاهی وجود داشته باشد. به تدریج جایگاه تقویمی و جغرافیایی خود را نیز همانند نمایشگاه cartes در پاریس به دست می آورد."


سرمایه مناسب مدیریت ضعیف

وی تصریح کرد : " وضیعت کشور ما در حوزه فناوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک به گونه ای است که متاسفانه در منطقه عقب افتاده ایم و کشوری مانند امارات از نظر برگزاری و مدیریت  ، بهتر عمل کرده است. امیدواریم بحث پسا برجام به سرانجام رسیده و عاقبت به خیر شود. ایران از نظر سرمایه در گردش ، شرکت های فعال در این حوزه ، تحصیل کردگان و ... وضیعت خوبی دارد که در منطقه کمتر کشوری این هم افزایی را داراست . شاید تنها ترکیه باشد که در این زمینه می تواند با ما رقابت واقعی داشته باشد."


نیاز به حضور قوی تر شرکت های خارجی

این کارشناس حوزه پرداخت تصریح کرد : " بدیهی است قدم اول در هر کاری دشوار است . نمایشگاه ITE ، در دوره اول خود به خوبی برگزار شد و زحمات زیادی که کشیده شده بود، تحسین برانگیز بود. اما هنوز این نمایشگاه جای رشد زیادی دارد .  شرکت های خارجی در آن حضوری کم توان داشتند ؛ باید با مذاکره، کاری کنیم که حضوری قوی تری داشته باشند و بدیهی است که حضور شرکت هایی از کشورهای مختلف شرق آسیا ، اروپا و ... بتواند به غنای این نمایشگاه اضافه کنند.تعداد بازدیدکنندگان این نمایشگاه نیز در دوره اول زیاد نبود که باید با اطلاع رسانی بهتر این نقصان را در دوره های بعد جبران کرد. مسئله دیگر این است که بسیاری از افراد نمایشگاه ITE را با نمایشگاه بانکداری الکترونیک مقایسه می کنند. اگر بتوان این دو را به یک سمت و همگرایی پیش برد ، کار بزرگتری انجام شده است . سال هاست  تکرار می کنم که ای کاش مسئولی پیدا شود و نمایشگاه های الکامپ و تله کام را یکی کند .لیکن به خاطر منافع مالی یا کنار نیامدن افراد تا به حال این اتفاق نیفتاده است ، اما اگر این گونه می شد ، امکان برگزاری یک نمایشگاه حتی پنج روزه در سطحی بالاتر از جیتکس دوبی فراهم می آمد . در باره نمایشگاه های بانکی  هم شاید بشود این کار را کرد تا نیروها تقسیم نشوند و یک صدا با هم برگزار شده و امضای چند مجموعه را با هم داشته باشیم."