Menu
شریک برتر تجاری

معرفی آریاهمراه‌سامانه

 

شرکت دانش‌بنیان آریاهمراه‌سامانه (AHS)، در اول شهریورماه 1385، با آرمان گسترش زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، در قالب کنسرسیومی از سه شرکت بزرگ ایرانی و با تکیه بر دانش و تجربه‌ی دیرینه‌ی سهامداران خود، به صورت سهامی خاص به ثبت رسید. این شرکت در گذارِ بیش از یک دهه، در بخشی از بزرگ‌ترین و حساس‌ترین پروژه‌های ملی ایران در زمینه‌های گوناگون IT/ICT به نقش‌آفرینی پرداخته است. نخستین پروژه‌ی آریاهمراه، اجرای فاز نخست پروژه‌ی سیستم اطلاعاتیِ مرکز داده‌ی شماره‌ی یک شرکت ایرانسل بود. آریاهمراه در این پروژه‌ی بزرگ، همه‌ی مراحل طراحی، تأمین، تجهیز، نصب و راه‌اندازیِ بزرگ‌ترین مرکز داده‌ی کشور را به عهده گرفت و به یاری کارشناسان خبره‌ی خود، این پروژه را در زمان مورد نظر با موفقیت به انجام رساند.
در پی این موفقیت، در اوایل سال 1386، شرکت ایرانسل، کلیه‌ی امور مربوط به مدیریت، نگهداری، توسعه و راهبریِ مرکز داده‌ی شماره‌ی یک و نیز تأسیس مرکز داده‌ی شماره‌ی دو را در قالب قرارداد «خدمات مدیریت‌شده» برای پنج سال به شرکت آریاهمراه واگذار نمود که این قرارداد در اواخر سال 1390، در پی مناقصه و رقابت با شرکت‌های بین‌المللی Huawaei از چین و Tek Mahindra از هند، مجدداً برای دو دوره‌ی پنج‌ساله تا سال 2022 تمدید شد.
آریاهمراه در طی این چند سال، مرکز داده‌ی دوم ایرانسل را راه‌اندازی کرد و نیز در سال 2012، برای نخستین‌بار در خاورمیانه، خدمات رایانش ابری خود را در ابعادی وسیع در دو مرکز ایرانسل، به منظور ارائه‌ی سرویس‌های متعدد خود عرضه نمود.
آریاهمراه در پی دستاوردهای چشمگیر خود در زمینه‌ی پروژه‌ها و خدمات مرکز داده و با توجه به تحولات روز جهانی در عرصه‌ی فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی، به‌تدریج در صدد گسترش زمینه‌های کسب‌و‌کار خود برآمد و موفق شد در مدتی کوتاه، در حوزه‌های گوناگون صنعت ICT با شرکت‌های تراز بین‌المللی رقابت کند.
امروز، آریاهمراه، با پرسنلی متجاوز از 500 نفر، شرکتی بزرگ و چندجانبه است که واحدهای تجاری مستقلی را در زمینه‌های گوناگون، از زیرساخت و خدمات IT و مخابرات گرفته تا راهکارهای هوشمند و یکپارچه‌سازی سازمانی دربرمی‌گیرد. اغلب، آریاهمراه را به سبب خدماتش در زمینه‌ی مراکز داده می‌شناسند؛ ولی در واقع، این شرکت با اجرای موفقیت‌آمیز پروژه‌های گوناگون در سطح کلان ملی و در پی تحول ارتباطی در کشور، به سازمانی گسترده و فراگیر تبدیل شده است.
آریاهمراه در طول یک دهه‌ی گذشته، طیف وسیعی از مشتریان تجاری را از خدمات گوناگون و همه‌جانبه‌ی خود بهره‌مند کرده است. شرکت‌های بزرگ مخابراتی، صنایع نفت و گاز و انرژی، بانک‌ها و بیمه‌ها، صنایع تولیدی، ادارات و سازمان‌های عمومی، شهرداری‌ها، ساختمان‌ها و مجتمع‌های تجاری و مسکونی بزرگ و مراکز حمل‌و‌نقل عمومی، از جمله مشتریان کلیدی مجموعه‌ی آریاهمراه به شمار می‌روند.
آریاهمراه در طول یک دهه‌ی گذشته، طیف وسیعی از مشتریان تجاری را از خدمات گوناگون و همه‌جانبه‌ی خود بهره‌مند کرده است. شرکت‌های بزرگ مخابراتی، صنایع نفت و گاز و انرژی، بانک‌ها و بیمه‌ها، صنایع تولیدی، ادارات و سازمان‌های عمومی، شهرداری‌ها، ساختمان‌ها و مجتمع‌های تجاری و مسکونی بزرگ و مراکز حمل‌و‌نقل عمومی، از جمله مشتریان کلیدی مجموعه‌ی آریاهمراه به شمار می‌روند.
امروز، آریاهمراه، به پشتوانه‌ی خانواده‌ی بزرگ و یکپارچه‌ی نیروی انسانی خود و با تجربه‌ی ماندگارِ اجرای بیش از 130 پروژه در زمینه‌های گوناگون IT/ICT، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های پیشتاز در ارائه‌ی راهکارهای فناوری اطلاعات در ایران و خاورمیانه به شمار می‌رود.

ارزش های کلیدی آریاهمراه:

  • پاسخ‌گویی و مسئولیت‌پذیری در قبال فعالیت‌های شرکت به‌ویژه فعالیت‌های موثر بر مشتریان و شرکای تجاری (CUSTOMER ORIENTATION)
  • بهره‌گیری از خلاقیت و نوآوری فردی و جمعی و توانمندسازی کارکنان در جهت ابتکار و بهبود پیوسته‌ی عملکرد (INNOVATION)
  • انطباق با استانداردها و فعالیت بر اساس رویه‌های مشخص و اجرای دقیق روش‌های تضمین کیفیت (STANDARDIZATION)
  • مدیریت و حفظ سرمایه‌های طبیعی، مالی، انسانی و اجتماعی و توجه ویژه به مسئولیت‌های اجتماعی شرکت (CONSERVATION)
Arya Hamrah EPC Turnkey

مشتریان

مسئولیت های اجتماعی

در روزگار نه چندان دور، سازمان‌ها تنها با معیارهایی از قبیل سودآوری پایدار و بقا و رشد سنجیده می‌شدند و بیشتر از آن‌که به تأثیرات مستقیم خود بر زندگی مردم، اندیشه کنند، بر منافع کوتاه‌مدت خویش تأکید داشتند. این امر، لطمات جبران‌ناپذیر شرکت‌ها بر محیط زیست و سلامت ملت‌ها را موجب شد و بنگاه‌های تجاری را برآن داشت تا در کنار رسالت سودآوری و رشد، به افزایش سرمایه‌ی اجتماعی بیاندیشند. چه جای تکرار که هزاران هزار بنگاه اقتصادی و پیشرفت‌های ارزنده‌ی تکنولوژیک اندک تأثیری نخواهند داشت، اگر نتوانند به رفع فقر و فساد انجامیده، از خشونت و تنش جامعه کاسته و جامعه‌ای اخلاقی‌تر و انسانی‌تر بسازند. آریا همراه در کنار فعالیت‌های گسترده‌ی خود در حوزه‌ی صنعت  IT، فعالیت‌هایی را برای افزایش سرمایه‌اجتماعی در کشور رقم زده‌است، حمایت گسترده از دانشجویان نخبه و همایش‌های دانشجویی در راستای ایجاد فرصت برای دانشجویان نخبه در تجاری‌سازی ایده‌های کسب‌وکار و نهایتاً کاهش فاصله‌ی صنعت و دانشگاه، یقیناً خواهد توانست به بهبود سرمایه‌ی اجتماعی بیانجامد. آرمان «بنگاه بدون کاغذ» که امروز در بسیاری از شرکت‌های تراز بین‌المللی با جدیت پیگیری می‌شود، توانسته‌ مصارف بیهوده‌ی کاغذی را حذف کرده و این امر، خدمت شایان توجهی به حفظ درختان کرده که نتایج چشمگیر و مثبتی برای جوامع مدرن داشته‌است. آریا همراه مدت‌هاست رویه‌های خود را به شکلی تدوین کرده که حداقل استفاده از کاغذ صورت گیرد، به‌علاوه با تفکیک زباله‌ها، تغییر را از خود شروع کرده و فرآیند بازیافت را تسهیل نموده‌است. تأمین کامپیوتر، اینترنت و تجهیزات IT مدارس و آموزشگاه‌های مناطق محروم، دیگر اقدامی است که توفیق خدمتگزاری به ما عطا کرد و امیدواریم به یاری خداوند متعال، بیشتر و بیشتر توان این امر را داشته‌باشیم، تا ضمن توانمندسازی در مناطق محروم، کشور بتواند از ظرفیت‌های عظیم جوانان و دانشجویان در نقاط دورافتاده استفاده کند. تمام این اقدامات کوچک، هر چند در مقابل آن‌چه باید برای کاهش آلام یک ملت انجام شود، چونان گام‌هایی ناچیز می‌نماید، قطره قطره گرد هم خواهد آمد تا دریایی لبریز از مهربانی و عطوفت پدید آورده و لبخند شادی بر لبان کودکی بنشاند. 
انجمن حمایت از کودکان کار

آریاهمراه، حامی کودکان کار